ผลบอลสด

Primera A Colombia
02:30 Santa Fe - Alianza Petrolera
04:30 America de Cali - Deportivo Cali
06:30 Atletico Nacional - Junior
Primera B Colombia
07:00 FT Tigres FC 0 - 5 Deportivo Pereira
07:00 FT Quindio 3 - 3 Cortulua
03:00 Real Cartagena - Bogota FC
Primera Division Peru
08:00 FT Sport Boys 2 - 1 Deportivo Binacional
23:00 Sporting Cristal - Alianza Universidad
01:00 Deportivo Municipal - U. San Martin
03:30 UTC - Universitario
06:30 Cesar Vallejo - FBC Melgar
Serie A Brazil
02:00 Bahia - Palmeiras
02:00 Gremio - Flamengo
04:00 Atletico Paranaense - Botafogo
04:00 Chapecoense-SC - Ceara
04:00 Corinthians - Internacional
05:00 Fortaleza EC - CSA
Serie B Brazil
02:00 Sao Bento - Brasil DE Pelotas
02:00 Sport Recife - Vila Nova
04:30 Figueirense - Cuiaba
Primera Division Venezuela
03:00 Deportivo Lara - Llaneros de Guanare
Euro Championship World
21:00 Serbia - Ukraine
21:00 Luxembourg - Portugal
00:00 Kosovo - England
00:00 Bulgaria - Czech Republic
02:45 Moldova - Iceland
02:45 andorra - Turkey
02:45 Albania - France
Segunda Division Paraguay
02:45 Atyrá - Guairena FC
02:45 Fernando De La Mora - Ovetense FC
02:45 Sportivo Iteno - Rubio NU
02:45 Resistencia - 2 de Mayo
02:45 12 de Octubre - Ri 3 Corrales
02:45 3 de Febrero - Sportivo Trinidense
Football National League Russia
16:00 Enisey - TOM Tomsk
17:00 Tekstilshchik - FK Neftekhimik
17:30 Spartak Moscow 2 - Luch-Energiya
18:00 Avangard Kursk - Shinnik Yaroslavl
19:00 Mordovia Saransk - Fakel Voronezh
19:00 Nizhny Novgorod - Chayka
19:00 Rotor Volgograd - Krasnodar 2
20:00 FC Armavir - Torpedo Moskva
21:00 Baltika - Ska-khabarovsk
21:00 Khimki - Chertanovo Moscow
I Liga Poland
18:40 Warta Poznań - Stal Mielec
Eerste Divisie Netherlands
18:15 Telstar - GO Ahead Eagles
20:30 Den Bosch - Excelsior
22:45 Cambuur - Almere City FC
League One England
19:00 Tranmere - Wycombe
Ascenso MX Mexico
09:00 FT Tampico Madero 0 - 0 Celaya
01:00 Leones Negros UDG - Zacatepec 1948
J. League Div.3 Japan
11:00 Vanraure Hachinohe - Kataller Toyama
11:00 Blaublitz Akita - Gamba Osaka U23
11:00 Parceiro Nagano - Azul Claro Numazu
11:00 Fujieda MYFC - Cerezo Osaka U23
11:00 Gainare Tottori - Fukushima United
11:00 Kamatamare Sanuki - Sagamihara
12:00 Tokyo U23 - YSCC
17:00 Thespakusatsu Gunma - Kitakyushu
17:00 Roasso Kumamoto - Grulla Morioka
2. SNL Slovenia
19:30 Beltinci - Brežice
Ligue Haïtienne Haiti
04:00 América des Cayes - Capoise
04:00 Cavaly - Ouanaminthe
04:00 FICA - Arcahaie
04:00 Racing Club Haitien - Racing des Gônaïves
04:00 Tempête - Violette AC
04:00 Triomphe Liancourt - Baltimore
04:00 Cosmopolites - Mirebalais
Viasat Divisionen Denmark
19:45 Naestved - Fremad Amager
21:00 Skive - Kolding IF
2e Klasse Belgium
22:00 Union St. Gilloise - Excelsior Virton
02:00 Roeselare - KVC Westerlo
Liga de Honra Portugal
18:15 Mafra - SC Covilha
FA WSL England
19:30 Manchester City W - West Ham W
21:00 Brighton W - Birmingham City W
21:00 Chelsea W - Manchester United W
21:00 Reading W - Bristol City W
22:00 Liverpool W - Everton W
22:00 Tottenham Hotspur W - Arsenal W
Primera Division Guatemala
09:00 Quiché - Suchitepéquez
09:00 Sacachispas - Carchá
04:00 Achuapa - Sansare
04:00 San Pedro - Marquense
Segunda Division Spain
18:00 Ponferradina - Girona
20:00 Alcorcon - Malaga
22:00 Oviedo - Sporting Gijon
00:30 Lugo - Racing Santander
00:30 Mirandes - Las Palmas
03:00 Tenerife - Cadiz
Liga De Ascenso Costa-Rica
00:03 Puerto Golfito - Aserri FC
01:00 AD Cofutpa - Sporting San Jose
02:05 Barrio México - Escazucena
03:00 AS Puma Generalena - AD Carmelita
Feminine Division 1 France
20:45 Guingamp W - Paris FC W
Girabola Angola
22:00 Progresso - Desportivo Huíla
Friendlies World
21:00 Lithuania - New Zealand
Liga II Romania
16:00 Concordia - CS Mioveni
19:00 Metaloglobus - Uta Arad
21:30 Turris-Oltul T. Măgurele - Universitatea Cluj
Ligue 1 Algeria
00:45 MC Alger - Bordj BOU Arreridj
Second League Montenegro
19:00 Otrant-Olympic - Bokelj
19:00 Ibar - Lovćen
19:00 Jedinstvo - Drezga
19:00 Jezero - Dečić
19:00 Arsenal Tivat - Mornar
Primera B Nacional Argentina
03:30 Gimnasia M. - Instituto Cordoba
05:15 Tigre - Brown DE Adrogue
TFF 2. Lig Turkey
17:00 Hekimoğlu Trabzon - Samsunspor
17:00 Şanlıurfaspor - Sarıyer
17:00 Amed - Afjet Afyonspor
17:00 Kardemir Karabukspor - BB Bodrumspor
17:00 Elazığspor - Sivas Belediyespor
17:00 Bayburt İÖİ - Etimesgut Belediyespor
17:30 Kırklarelispor - Tarsus İdman Yurdu
17:30 İnegölspor - BAK
17:30 Yeni Çorumspor - Manisa BBSK
17:30 Zonguldak Kömürspor - Gümüşhanespor
17:30 Bandırmaspor - Ergene Velimeşespor
17:30 Niğde Anadolu - Kahramanmaraşspor
17:30 Kırşehir Belediyespor - Utaş Uşakspor
17:30 Kastamonuspor 1966 - Van BB
18:30 Sakaryaspor - Eyüpspor
Eredivisie Women Netherlands
20:30 PSV/Eindhoven W - Heerenveen W
Primera Division Women Spain
18:00 Athletic Club W - Tacón W
18:00 Real Sociedad W - Barcelona W
18:00 Real Betis W - Sevilla W
19:00 Valencia W - Atletico Madrid W
22:00 Madrid CFF W - Rayo Vallecano W
22:00 Deportivo de La Coruña W - Edf Logrono W
Serie C Italy
21:00 como - PRO Vercelli
21:00 Olbia - Novara
21:00 Pistoiese - Monza
21:00 AJ Fano - Piacenza
21:00 Imolese - Triestina
21:00 Vicenza Virtus - Ravenna
21:00 Sudtirol - Sambenedettese
21:00 Casertana - Avellino
21:00 Paganese - Bari
21:00 Rende - AZ Picerno
21:00 Rieti - Reggiana
21:00 Sicula Leonzio - Virtus Francavilla
21:00 Renate - Pianese
22:00 Teramo - Ternana
23:30 Carrarese - Arezzo
23:30 Giana Erminio - Robur Siena
23:30 Gozzano - Pro Patria
23:30 Carpi - Fermana
23:30 Gubbio - Cesena
23:30 Modena - Virtus Verona
23:30 Reggiana - Vis Pesaro
23:30 Potenza - Vibonese
23:30 Viterbese - Cavese
23:30 Pontedera - Lecco
23:30 Rimini - Arzignano Valchiampo
02:45 Catanzaro - Catania
HKFA 1st Division Hong-Kong
12:30 Citizen AA - Eastern District
12:30 Hoi King - Icanfield
14:30 Wong Tai Sin - Resources Capital
14:30 Wing Yee - Shatin
14:30 Central & Western - South China
14:30 BCGS Hong Kong Sapling - Sham Shui Po
3. Division Cyprus
19:30 Amathous - Halkanoras
19:30 Ormideia - Digenis Voroklinis
19:30 EN THOI Lakatamia - APONA Anagias
19:30 Iraklis Yerolakkou - Ahironas
19:30 MEAP Nisou - PAEEK
19:30 Elpida Astromeritis - Kouris Erimi
19:30 Elia Lythrodonta - O Kormakitis
19:30 ENAD - Ethnikos Assias
Premier League Jamaica
03:00 Molynes United - UWI
03:00 Dunbeholden - Vere United
03:00 Mount Pleasant Academy - Humble Lions
03:00 Tivoli Gardens - Portmore United
Sudani Premier League Sudan
21:00 Al Shorta - Al Ahli Khartoum
2a Divisió Andorra
18:00 Inter Club d'Escaldes II - Ranger's
20:00 Atlètic Amèrica - Carroi II
22:00 Penya Encarnada - La Massana
23:00 Encamp - Lusitanos
Premier League Bermuda
08:00 Robin Hood - Devonshire Cougars
02:00 Dandy Town Hornets - Pembroke Hamilton Club
02:00 Southampton Rangers - Somerset Trojans
02:00 Boulevard Blazers - X-Roads Warriors
02:00 SBRC - North Village Rams
Serie A Women Italy
20:30 Florentia W - Roma W
21:00 AC Milan W - Juventus W
A-League Australia
12:00 FT Brisbane Roar FC 4 - 3 Melbourne City
14:30 0 Sydney FC 0 - 1 Melbourne Victory
Football League Greece
20:00 Trikala - Egaleo
20:00 Ionikos - Diagoras
20:00 Veria - Thesprotos
20:00 Aspropyrgos Enosis - OF Ierapetra
20:00 Ialysos - Triglia
20:00 Kavala - Kalamata
Football Championship New-Zealand
08:00 FT Team Wellington 2 - 2 Wellington Phoenix II
Primera Division - Clausura Uruguay
02:00 Club Nacional - Penarol
W-League Australia
12:00 FT Sydney FC W 3 - 0 Melbourne Victory W
12:00 Canberra United W - Perth Glory FC W
14:00 FT Newcastle Jets FC W 1 - 1 Melbourne City W
NPFL Nigeria
22:00 Plateau United - Wikki Tourist
22:00 Delta Force - Jigawa Golden Stars
22:00 Kano Pillars - Lobi Stars
22:00 Heartland - Akwa Starlets
22:00 Ifeanyi Uba - Rivers United
22:00 Enugu Rangers - MFM
22:00 Warri Wolves - Adamawa United
22:00 Abia Warriors - Sunshine Stars
22:00 Enyimba - Akwa United
22:00 Katsina United - Nasarawa United
Africa Cup of Nations - Qualification World
20:00 South Sudan - Burkina Faso
20:00 Chad - Mali
20:00 Uganda - Malawi
20:00 South Africa - Sudan
20:00 Eswatini - Senegal
20:00 Benin - Sierra Leone
23:00 Guinea - Namibia
23:00 Rwanda - Cameroon
23:00 Congo - Guinea-Bissau
23:00 Lesotho - Nigeria
02:00 Gabon - Angola
UEFA U21 Championship World
22:00 Germany U21 - Belgium U21
Landesliga - Wien Austria
16:15 Favoritner AC - Union Mauer
Primera B Metropolitana Argentina
03:00 San Telmo - San Miguel
03:00 Deportivo Armenio - Comunicaciones
03:00 Sacachispas - Acassuso
03:00 UAI Urquiza - Talleres Remedios
03:10 Almirante Brown - Argentino Quilmes
Primera C Argentina
03:00 Excursionistas - Deportivo Laferrere
03:00 Real Pilar - Deportivo Merlo
03:00 San Martín Burzaco - Lujan
Primera D Argentina
03:00 Defensores de Cambaceres - Sportivo Barracas
03:00 Yupanqui - Atletico Atlas
Torneo Federal A Argentina
03:00 San Martin Formosa - Chaco For Ever
03:00 CDJU Gualeguaychu - Union Sunchales
03:00 Olimpo Bahia Blanca - Sansinena
03:00 Sportivo Peñarol - Juventud Unida Univ.
04:00 Defensores de Belgrano VR - Gimnasia Concepción
04:00 Cipolletti - Deportivo Camioneros
05:00 Club Atlético Güemes - Douglas Haig
05:30 Sarmiento Resistencia - Crucero Del Norte
06:00 Central Norte - Sportivo Belgrano
06:00 Estudiantes S.l. - Sportivo Desamparados
06:00 Ferro Carril Oeste LP - Circulo Deportivo
Second Amateur Division - ACFF Belgium
20:30 US Givry - Rebecq
20:30 Tilleur - Francs Borains
20:30 Hamoir - Stockay-Warfusée
21:00 Verlaine - RES Durbuy
22:00 Acren-Lessines - Meux
Second Amateur Division - Group A Belgium
21:00 Sparta Petegem - Gullegem
21:00 Harelbeke - Mandel United
21:00 Westhoek - Dikkelvenne
Second Amateur Division - Group B Belgium
20:30 Olympia Wijgmaal - Pepingen-Halle
20:30 Bocholt - Cappellen
20:30 Londerzeel - KFC Duffel
20:30 Vosselaar - Hoogstraten
21:00 Berchem Sport - Eendracht Aalst
21:00 Diegem Sport - Sporting Hasselt
21:00 Tienen - Geel
Third Amateur Division - Group A Belgium
20:30 Bornem - FC Lebbeke
20:30 Lochristi - Zelzate
20:30 RFC Wetteren - Wolvertem Merchtem
20:30 Avanti - Wingene
21:00 Olsa Brakel - Oostnieuwkerke
Third Amateur Division - Group B Belgium
21:00 Bilzerse Waltwilder - Heur Tongeren
21:00 Eendracht Termien - City Pirates Antwerpen
Provincial - Antwerpen Belgium
20:30 Oppuurs - Berg en Dal
20:30 Hoboken - VC Herentals
21:00 Ternesse - Eendracht Zoersel
23:00 Sint-Dymphna - Berlaar-Heikant
Provincial - Brabant Belgium
20:30 Saint-Josse - Nivellois
20:30 Villers-La-Ville - Sporting Bruxelles
20:30 Waterloo - US d'Ophain
20:30 Liedekerke - Borght-Humbeek
20:30 Woluwe-Zaventem - Meise
20:30 Tervuren-Duisburg - Hoegaarden-Outgaarden
20:30 Aarschot - Sporting Kampenhout
20:30 Grimbergen - Huldenberg
21:00 Union Lasne-Ohain - Stade Everois
21:00 Stockel - Genappe
21:00 BX Brussels - Crossing Schaerbeek
21:00 Football Club Schaerbeek - Ixelles
21:00 Etterbeek - Boitsfort
21:00 Bertem-Leefdaal - Stade Bierbeek
21:00 Kester-Gooik - Rhodienne-De Hoek
Provincial - Hainaut Belgium
20:30 Pâturages - Le Roeulx
20:30 Soignies Sports - Snef-Tyber
20:30 Royal Excel Mouscron - Olympic Warcoing
20:30 Binche - Solre-sur-Sambre
20:30 Belœil - RAS Monceau
20:30 Gilly - Molenbaix
20:30 Houdeng - Hornu
21:00 Antoing - Montignies
Provincial - Liege Belgium
20:30 La Calamine - FC Du Geer
20:30 Weywertz - Wanze / Bas-Oha
20:30 Ster-Francorchamps - JS Fizoise
20:30 Malmundaria - Rechain
20:30 Espoir Minerois - Grün-Weiss Amel
20:30 Ougrée - Sprimont II
20:30 Mélen-Micheroux - Stade Disonais
20:30 Aubel - UCE Liège
Provincial - Limburg Belgium
20:30 Torpedo Hasselt - Schoonbeek-Beverst
20:30 Zepperen-Brustem - Bregel Sport
Provincial - Luxembourg Belgium
20:30 Lorraine Arlon - La Roche
20:30 Vaux-Noville - Jeunesse Freylangeoise
21:00 Florenville - Marloie Sport
21:00 Nassogne - Chaumont
21:00 Saint-Louis-Saint-Léger - Gouvy
Provincial - Namur Belgium
20:30 ES de la Molignée - Profondeville
20:30 Jeunesse Tamines - Chevetogne
20:30 Beauraing - Nismes
20:30 Pesche - Rhisnes
20:30 Andennais - Grand-Leez
20:30 Fernelmont-Hemptinne - Condruzien
20:30 Loyers - Wépion
Provincial - Oost-Vlaanderen Belgium
20:30 Bambrugge - Latem
20:30 Voorde Appelterre - Denderhoutem
20:30 HO Kalken - Adegem
20:30 Jong Zulte - Excelsior Mariakerke
20:30 Ardennen - Kruibeke
20:30 Eendracht Zele - Elene-Grotenberge
Provincial - West-Vlaanderen Belgium
20:30 Oostduinkerke - Poperinge
20:30 Lauwe - Varsenare
20:30 Anzegem - Eendracht Wervik
20:30 Vlamertinge - Excelsior Zedelgem
21:00 Sassport Boezinge - RC Lauwe
21:00 Racing Waregem - Wielsbeke
21:00 Oostkamp - Dadizele
1st League - FBiH Bosnia
19:30 GOŠK Gabela - Orašje
19:30 TOŠK Tešanj - Travnik
Third League - Northeast Bulgaria
19:00 Kubrat - Suvorovo
19:00 Chernolomets 1919 - Septemvri Tervel
19:00 Ustrem Donchevo - Shumen 2007
19:00 Benkovski Byala - Botev Novi Pazar
Third League - Southeast Bulgaria
19:30 Levski Karlovo - Rozova dolina
Ligue 1 Congo-DR
20:30 Simba - Dauphins Noirs
21:30 Rangers - CARA Brazzaville
21:30 Simba - Sanga Balende
3. HNL - Jug Croatia
19:30 Urania Baška Voda - Neretvanac Opuzen
3. HNL - Sredite Croatia
19:30 Zagorec - Mladost Petrinja
19:30 Maksimir Zagreb - Vrapče Zagreb
19:30 Jarun - Vinogradar
19:30 Trnje - Vrbovec
19:30 Bistra - Kurilovec
19:30 Špansko Zagreb - Lucko
19:30 HAŠK - Dugo Selo
19:30 Ponikve - Gaj
3. HNL - Zapad Croatia
19:30 Bedem Ivankovo - Slavonija Požega
19:30 Kutjevo - Oriolik Oriovac
19:30 Čepin - Dakovo-Croatia
3. liga - CFL Czech-Republic
16:15 Sparta Praha II - Loko Vltavín
16:15 Slavia Praha II - Rakovník
16:30 Karlovy Vary - Viktoria Plzeň II
4. liga - Divizie B Czech-Republic
16:00 Meteor Praha - Český Brod
4. liga - Divizie C Czech-Republic
16:15 Čáslav - Velké Hamry
19:30 Polaban Nymburk - Dvůr Králové
Derde Divisie - Sunday Netherlands
20:00 Hoogland - Gemert
20:00 HV & CV Quick - OSS '20
20:00 DEM - EVV
20:00 Westlandia - Hercules
20:30 Groene Ster - ADO Den Haag II
20:30 Dongen - ADO '20
20:30 Hsc 21 - FC Lienden
20:30 OFC Oostzaan - UNA
II Liga - East Poland
19:00 Pogoń Siedlce - Stal Rzeszów
19:05 Znicz Pruszków - GKS Katowice
Druha Liga - Group B Ukraine
17:00 Chornomorets II - VPK-Ahro Shevchenkivka
Coupe de France France
20:00 Évreux - Mtsapere
20:00 Gravelines - Rouen
20:00 Olympique Lumbrois - Grande-Synthe
20:00 Saint-Omer - Dieppe
20:00 Tourcoing - Grand Calais Pascal
20:00 Pont Saintte-Maxence - Senlis
20:00 Olympique Adamois - Olympique St Quentin
20:00 Prix-lès-Mézières - Wasquehal
20:00 Saint-Maximin - Valenciennes
20:00 Mozac - Cournon
20:00 Union Saint-Jean - Aviron Bayonnais
20:00 Saint-Galmier-Chambœuf - Côte Chaude
20:00 Belfort Sud - Nancy
20:00 Vandœuvre - Lunéville
20:00 Sundhoffen - Mulhouse
20:00 Annecy-le-Vieux - Limonest
20:00 4 Rivières 70 - Chassieu Décines
20:00 Hombourg-Haut - Forbach
20:00 Boulay - Meaux Academy
20:00 Reims Sainte-Anne - MJEP Cormontreuil
20:00 CEP Lorient - Stade Plabennec
20:00 Guichen - Saint-Pierre Milizac
20:00 Le Rheu - Paimpol
20:00 Nanterre - Laval
20:00 St Liguaire Niort - Vendée Fontenay
20:00 Poitiers - Nueillaubiers
21:00 Olympique Marcquois - Croix Football IC
21:00 Erstein - Thaon
21:00 Oberschaeffolsheim - Raon l'Etape
Ligue 1 Guinea
07:00 0 ASFAG - Ashanti GB
07:00 0 Satellite - Fello Star
07:00 0 Wakirya - Horoya